Dzień Patrona Szkoły 2018

23 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona szkoły. Rano szkolna społeczność zebrała się w auli, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego i złożeniu kwiatów pod tablicą patrona szkoły gen. Dezyderego Chłapowskiego uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą wydarzenia z życia Dezyderego Chłapowskiego. Po śniadaniu dzieci z I etapu edukacyjnego wykonywały w szkole różnorodne zadania związane z postacią Dezyderego Chłapowskiego (układanki, prace plastyczne, puzzle, rozsypanki wyrazowe) oraz uczestniczyły w zabawach na boisku szkolnym. Uczniowie II etapu edukacyjnego udali się na rajd do Mełpina. Po drodze rozwiązywali zadania sprawdzające wiedzę o generale Chłapowskim, wykonywali zdjęcia elementów krajobrazu, które im się spodobały. Dzień Patrona szkoły upłynął w radosnej atmosferze.

Czytaj dalej →

„Just sing”

11 maja uczennice klasy szóstej: Nikola Langner, Monika Maruk wzięły udział w VII edycji konkursu piosenki anglojęzycznej „Just sing”, który odbył się w Kinoteatrze Słonko w Śremie. Konkurs ten został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Śremie.

Czytaj dalej →

W świecie baśni

Klasa VI zainspirowana przygodą Storm, bohaterki opowieści „Ostateczna rozgrywka” stworzyła autorskie gry karciane i planszowe. Na pewno taka forma zajęć pomaga lepiej zapamiętać tekst.

Czytaj dalej →

Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej

17 maja w naszej szkole odbył się Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej. Dzieci prezentowały swoje talenty w dwóch kategoriach:
– kategoria: oddziały przedszkole i klasa pierwsza,
– kategoria: oraz klasy druga i trzecia.
W kategorii dzieci młodszych miejsca zajęli: I -Adam Karalus; II – Maria Woźna; III – Małgorzata Jaszkiewicz. W grupie dzieci starszych miejsca zajęli: I – Matylda Bartkowiak; II – Marta Krzyżaniak, Magdalena socha; III – Oliwia Bąkowska i Aleksy Troszczyński. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Konkurs wpisywał się w obchody (w szkole) 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj dalej →